Jump to content

Προγραμματισμός Autoexec Events 2011


antonch
 Share

Recommended Posts

Θεματολογία:

Hyper-V 2008 R2 clustering (with 2 Hyper-V servers, installation, storage, live μεταφορά VM από το ένα host στο άλλο, ...)

Hyper-V and VMWare (import από VMWare, συγκριτικό, ...)

MS SQL Server σε core Windows Server 2008 R2 (installation, optimum settings, ...)

Γενικότερα, core Windows Server 2008 R2 (πιαθνές χρήσεις, που ενδείκνυται, settings, ...)

Document management, document rights...

MS App-V

System Center Essentials 2010

Lync Server 2010
Link to comment
Share on other sites

(Αν αναφέρεσαι στο storage για το HV Clustering)

Ούτως η άλλως για να το δοκιμάσουμε (μόνοι μας) θέλουμε μια λύση storage, που μιλώντας με το Vaggeli (Hyper) μου ανέφερε ότι υπάρχουν απλές (open-source) λύσεις που προορίζονται για testing και όχι για production περιβάλλον,.. και θα μπορούσε να γίνει και αναφορά σε κάποια εξειδικευμένα προιόντα (μοντέλα)...!

Link to comment
Share on other sites

έχω γράψει και εγώ στο blog μου για open source (linux) λύσεις storage ...

αλλά το θέμα είναι να υπάρχει κάτι έτοιμο...

 

με τον gspiliot θέλαμε να κάνουμε μία ωραία παρουσίαση στο autoexec για low budget λύσεις high available με συνδιασμό open source, αλλά χρειαζόμασταν storage για το cluster.

 

αν ο giotis μπορεί να φέρει χωρίς να μπαίνει κάποιος στην διαδικασία να "φτιάξει" με open source, θα ήταν ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Και Server άκια έχω 2 και storage έχουμε και Switch και kvm για να συνδέσετε laptop επάνω έχουμε. όλα σε Rack με ρόδες .

 

Ροδάτο Lab ,το format είναι καθημερινότητα δεν κουβαλάω data εκεί. Το βάζουμε στο φορτηγάκι ,(15u γαρ) και είμαστε failover στον δρόμο.Μόνο ρεύμα θέλει μια schuko μπρίζα!!!

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...