Jump to content

AG-Exchange Management tools in Windows Server 2008 R2


agorts
 Share

Recommended Posts

Καλημέρα...

Θέλω να εγκαταστήσω τα management tools για τον Exchange 2003 στο WinServer2008R2STD που έχω...

Οι exchange server που έχουμε αυτή τη στιγμή είναι 2003... Στο μελλον μάλλον θα τους μεταφέρω σε 2007 η μπορεί και 2010...

Μπορώ να εγκαταστήσω τα management tools του 2007 ή του 2010 και να διαχειρίζομαι και τους 2003 exchange servers?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

Q: Θέλω να εγκαταστήσω τα management tools για τον Exchange 2003 στο Win Server 2008 R2 STD που έχω.

 

A: Τα Exchange 2003 management tools δεν μπορούν να εγκατασταθούν σε Windows server 2008 R2

ü      Exchange Server Supportability Matrix

ü      Migrate from Exchange Server 2003 to Exchange Server 2010

ü      Transitioning an Exchange 2007 environment to Exchange 2010

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχα διαπιστώσει από το reesearch που έκανα πριν κάνω το post (βρήκα βέβαια μια έκδοση για vista που πιθανο να κάνει...)

Αυτό που ρωτάω είναι:
"Αν εγκαταστήσω το management tools του Exchange 2007 (ή ακόμη καλύτερα του 2010) στο WinServer2008R2STD (είναι το PC μου και όχι κάποιος server), κάτι που προφανώς γίνεται, θα μπορώ να διαχειρίζομαι και τους 2003 exchange server μας...?"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

Q: Αν εγκαταστήσω το management tools του Exchange 2007 (ή ακόμη καλύτερα του 2010) στο Win Server2008R2STD (είναι το PC μου και όχι κάποιος server), κάτι που προφανώς γίνεται, θα μπορώ να διαχειρίζομαι και τους 2003 exchange server μας...?"

 

A: Δεν προτείνετε να το κάνεις, φτιάξε ένα VM και εγκατέστησε εκεί τα Management Tools του Exchange 2003.[:)]

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...