Jump to content

Πως σας φαίνεται η κατεύθυνση που έχουν αρχίσει να παίρνουν τα windows


SnakeEyes
 Share

Recommended Posts

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες για το πως σας φαίνεται η κατεύθυνση που έχουν αρχίσει να παίρνουν τα windows (ribbons, tiles, startbutton κτλ) ?

Προσωπικά είμαι στο στάδιο που ακόμα προσπαθώ να συνηδητοποιησω αν τελικά μου αρέσουν και με βολεύουν πράγματι τόσο όσο τα παρουσιαζουν.

Τι πιστεύετε?

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι για τους χρήστες που "ξέρουν" μας δυσκολεύει
ΠΧ ακόμη στο Office εγώ δεν μπορώ να βρω πάρα πολλά και ψάχνω από το Internet να δω που είναι αυτό που θέλω...

Για τους νέους χρήστες μάλλον είναι ποιο εύκολο ...

Link to comment
Share on other sites

Η μορφή δεν έχει τόσο σημασία, όσο το να δουλεύει και από ότι φαίνεται θα δουλεύει.

Προσωπικά τουλάχιστον δεν δοκίμασα πολύ το Client των 8 , με το Server μπορώ να πώ πως είμαι ξετρελαμένος, είναι 20 έτη φωτός μπροστά στο Design.

Αν ξέρεις που μπορείς να βρεις κάτι τουλάχιστον ας είναι όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μάλλον μια συνήθεια είναι όλα, αλλά δεν ξέρω βρε παιδιά, κάτι δεν μου αρέσει... στην πλειοψηφία μας νομίζω πως είμαστε άτομα που τους αρέσει να "σκαλίζουν" το λειτουργικό,

πως το βλέπετε όμως το γεγονός ότι όλο και περισσότερα πράγματα αυτοματοποιούνται? Σαν να χάνεται κάτι από τη μαγεία που είχαν παλαιότερα τα PC, βέβαια θα μου πείτε μάλλον

αυτός είναι και ο στόχος της εξέλιξης...[*-)]

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γίνεται και στο OS X. Που να δεις στο OS X Server... Πάνε όλα (σχεδόν) τα Admin εργαλεία. Ή παίζεις με ένα πολύ απλό admin GUI ή απευθείας με Terminal. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύσει και στον Windows Server. Powershell και ξερό ψωμί...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ο στόχος πιστεύω είναι να ξεφύγουμε από το σκάλισμα και να μπορέσουμε να ενοποιήσουμε/αυτοματοποιήσουμε/διαχειριστούμε όλο και περισσότερο την υποδομή που έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...