Jump to content

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΑUTOEXEC.GR ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ PC...


MCP
 Share

Recommended Posts

Kαλησπερα. Εδω και μερικες μερες εχω ενα προβλημα στον ιντερνετ explorer μονο ομως με την ιστοσελιδα του autoexec.gr.Τι γινεται?Οταν γραψω κατι και το στειλω στη σελιδα και μετα θελω να το επεξεργαστω για να αλλαξω κατι ενω παταω το κουμπι "αποστολη" και περιμενω να γινει η αλλαγη, αυτο αργει παρα πολυ εως οτου μου λεει οτι ο explorer δεν μπορεσε να εμφανισει την ιστοσελιδα.Μετα απο πολλες προσπαθειες κ αφου κανω restart τον explorer γινεται.Κατω αριστερα στο παραθυρο μου εμφανιζει τριγωνακι με θαυμαστικο και το σφαλμα ειναι το εξης: "Λεπτομέρειες σφαλμάτων ιστοσελίδας Παράγοντας χρήστη: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; GTB6.3; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; InfoPath.2; .NET CLR 3.5.30729; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; .NET CLR 3.0.30729; AskTB5.5) Χρονική σήμανση: Mon, 11 Jan 2010 22:40:42 UTC Μήνυμα: Το 'FTB_FreeTextBox' δεν έχει οριστεί Γραμμή: 30 Χαρακτήρας: 1 Κώδικας: 0 URI: http://autoexec.gr/FreeTextBox3/FTB-Extensions.js" Αυτο γινεται σε ολους ή μονο σε μενα?Αν γινεται μονο σε μενα τι πρεπει να κανω γι'αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..

Πριν μερικες μερες εβαλα ενα ρουτερ με usb συνδεση.Απο τοτε που το εβαλα γενικα παει πιο αργα το ιντερνετ αλλα τετοιο προβλημα μονο στο autoexec.gr ειχα.Ετσι εβαλα ενα αλλο με το οποιο παει σφαιρα το ιντερνετ και μετα απο πολλες δοκιμες ειδα οτι το προβλημα δεν υπηρχε πλεον.Ομως..το τριγωνακι ακομα υπηρχε κατω, αλλα απ' οτι καταλαβαινω το προσπερναει τωρα, ενω πριν για να το προσπερασει(οχι δηλαδη οτι δεν εμφανιζοτανε) επρεπε να κανω restart τον explorer κτλ.Ισως λογο της ταχυτητας να το προσπερναει.Τελικα για να εξαφανιστει τελειως το προβλημα επρεπε να μπω σε λειτουργια συμβατοτητας.

Τhanks unrecognized MVP - UMVP, Θαναση Κλαδακη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να κάνω μία χαζή ερώτηση ?

Μία σελίδα, για να είναι 100% compatible με Ιnternet Explorer 8 τί θα πρέπει να έχει? Για παράδειγμα, το www.autoexec.gr πώς γίνεται να είναι 100% compatible με IE8 ωστε να μην τρέχει σε compatibility mode ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Εδω και μερικες μερες εχω ενα προβλημα στον ιντερνετ explorer μονο ομως με την ιστοσελιδα του autoexec.gr.Τι γινεται?Οταν γραψω κατι και το στειλω στη σελιδα και μετα θελω να το επεξεργαστω για να αλλαξω κατι ενω παταω το κουμπι "αποστολη" και περιμενω να γινει η αλλαγη, αυτο αργει παρα πολυ εως οτου μου λεει οτι ο explorer δεν μπορεσε να εμφανισει την ιστοσελιδα.Μετα απο πολλες προσπαθειες κ αφου κανω restart τον explorer γινεται.Κατω αριστερα στο παραθυρο μου εμφανιζει τριγωνακι με θαυμαστικο και το σφαλμα ειναι το εξης: "Λεπτομέρειες σφαλμάτων ιστοσελίδας Παράγοντας χρήστη: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; GTB6.3; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; InfoPath.2; .NET CLR 3.5.30729; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; .NET CLR 3.0.30729; AskTB5.5) Χρονική σήμανση: Mon, 11 Jan 2010 22:40:42 UTC Μήνυμα: Το 'FTB_FreeTextBox' δεν έχει οριστεί Γραμμή: 30 Χαρακτήρας: 1 Κώδικας: 0 URI: http://autoexec.gr/FreeTextBox3/FTB-Extensions.js" Αυτο γινεται σε ολους ή μονο σε μενα?Αν γινεται μονο σε μενα τι πρεπει να κανω γι'αυτο?

Μήπως το πρόβλημα έχει να κάνει με την java; Δεν κάνεις εγκατάσταση την τελευταία έκδοση να δεις αν λυθεί το πρόβλημα; Κάτι ακόμα που θα δοκίμαζα είναι να βάλω το http://autoexec.gr στα Trusted sites για να σιγουρευτώ ότι δεν κόβεται κάτι λόγο security.

Link to comment
Share on other sites

Με την προβολη συμβατοτητας ειναι οκ.Δεν ξερω ισως να ειναι οκ και στην κανονικη προβολη με τη λυση που μου προτεινεις παντως αφου ετσι ειμαι οκ δεν υπαρχει πλεον θεμα..

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...